Rubrika: Bydlení

Slasti a starosti s bydlením v dnešní době

Bydlení

Odjakživa se říkalo: „v Praze je blaze, ale draze“. To dnes platí na 100 %, zvlášť v otázce bydlení. A netýká se to jen Prahy, ale snad už všech větších měst u nás. Samozřejmě, že velká města poskytují jiný komfort než malé obce. Hlavně, jsou větší pracovní příležitosti a o mnoho více společenského vyžití.
rekontrukce koupelny
I když platy jsou dnes mnohem vyšší, příjem rodiny je přibližně 40 000,- Kč čistého, jen nájmy malých bytů se pohybují od 14 do 18 tisíc Kč bez záloh na energie a vodu.  To znamená ½ příjmu. Ne, převážná většina lidí u nás určitě nežije v chudobě, ale nemůžou si ani vyskakovat. A je to i o tom, jak je kdo náročný.
Pokud lidé nedosáhnou na hypotéku, snad ani nemusí litovat. Protože to přináší na dlouhé roky jen starosti s penězi a je to pro průměrnou rodinu dost velké odříkání. A nájmy se ve velkých městech tak neskutečně zvedly, že mnohé rodiny vážně uvažují o přestěhování do menších měst a obcí. Zvlášť, pokud mají děti, které chtějí vychovávat ve zdravějším prostředí než je ve velkém městě.
schody před domy
Stěhování kvůli lacinějšímu bydlenímá samozřejmě též mnoho nevýhod. Hlavně zpočátku. Převážně se musí řešit otázka dojíždění do stávajícího zaměstnání nebo si hledat práci v novém místě bydliště. Tím, že se lidé přestěhují, musí překonat i to, že ztrácí určité zázemí s rodinou a přáteli, zvlášť pokud ve velkém městě žijí od malička. No není to snadné a každý to určitě řeší podle svých možností.
Každý chce bydlet a žít s určitým komfortem, chce mít pohodové bydlení, své soukromí, dobrou dostupnost do zaměstnání. Ti, kteří žijí například ve starších bytech, rodinných domech s rodiči nebo mladí lidé, kteří se musejí smířit s nájemním bytem, tak své představy o bydlení řeší určitou rekonstrukcí. Velkou nebo malou. I podle toho, na co mají finance. Při každé rekonstrukci kromě financí je nejdůležitější sehnat dobré řemeslníky.
domek z puzzle

Rada nakonec, která se týká rekonstrukcí. Než se do něčeho pustíte, sežeňte si dopředu kvalitní řemeslníky, protože nekvalitní práce vás přijde nejenom mnohem dráž, ale ušetří vám hlavně vaše nervy.

Vytáhněte se

Bydlení


Ne každý má to štěstí, že žije v zámeckých komnatách s francouzskými okny. Nízké stropy v domě jsou komplikací nejen pro vysoké lidi, ale i proto, že celý prostor pak působí tmavě a stísněně, i když je jinak prostorný. Základním pravidlem pro život v takovém místě je mít doma jen to, co nezbytně potřebujete. Neznamená to, že musíte žít ve vězeňské cele s pryčnou a kovovou policí, ale čím více volného místa budete mít, tím menší nebezpečí, že celý prostor bude působit přecpaně.
prázdná restaurace.jpg
Zkrátka, nemáte luxus toho, abyste si domů mohli natahat hromadu sentimentálních předmětů. Při zařizování se zaměřte na předměty, které se dají využívat více než jedním způsobem, a ideálně v sobě mají i úložné prostory. Při výběru nábytku se soustřeďte na světlé dřevo nebo nátěr, a také výmalba by měla pokoj spíše rozsvítit. Pokud skutečně trváte na tmavších zdech, nechte světlý prostor alespoň pod stropem, tím zdi opticky prodloužíte.

lustr u krbu.jpg 

S okny se dají dělat učiněné zázraky. Oblíbeným trikem bytových designérů je zavěsit záclony asi třicet centimetrů na samotné okno, díky čemuž se bude celý prostor zdát opticky vyšší. Rozhodně udržujte skla čistá, protože právě přirozené denní světlo je klíčové pro to, aby váš příbytek nevypadal jako krabice od bot. Držte se dál od těžkých závěsů, které sice udrží teplo vevnitř, ale zároveň kvůli nim vytvoříte zbytečně stísněný pocit. Ve stejném ranku jsou i police a další nábytek.
křeslo ušák.jpg
Vybírejte kusy, které se táhnou spíše do výšky, a ideálně jsou vzdušné. IKEA třeba nabízí své legendární levné poličky, do kterých se dá naskládat všechno od knih až po kuchařské vybavení. Dají se sehnat už od pár stovek a celý prostor nádherně provzdušní. V kombinaci s dřevěnou podlahou nebo světlými koberci a jednoduchým stylem, třeba dnes tolik populárním skandinávským designem, bude i nízký byt působit útulně a pohodlně.

Neopouštěj staré známé pro nové!

Bydlení

V dnešní době je trendy být kreativní, autentický a ekologický. IKEA je už passé. Dneska frčí vintage a „udělej si sám“ styl. Paradoxně je tento druh nábytku na prodejnách dražší než nábytek jiný, ale pokud se nebojíte ušpinit si ruce, pak si takový styl můžete přivést domů sami!
přeplněný pokoj
Jak na to?
1.      Vymalujte. Fantazii se meze nekladou. Můžete vyzkoušet různé techniky, nebo jenom tak stříkat barvu na zeď, nebo vymalovat bíle a zbytek doladit obrázky se zajímavými rámečky. Nebo jděte do tapety – ta neomrzí!
2.      Starý nábytek obruste a natřete na bílo. Nebo na jakoukoliv jinou barvu, která vám do vašeho nového pokoje bude zapadat. Výsledek je ohromující.
3.      Pokud máte na stěně dřevo, tak i to můžete natřít na bílo.
4.      Jestliže změnu berete opravdu vážně, ale na novou podlahu nemáte peníze, tak i s tou se dá něco dělat. A pokud ne, pak kupte zajímavý koberec nebo rohože.
5.      Pokud se vám nelíbí váš stávající gauč, ale na nový nemáte, zkuste ho ozvláštnit novými polštářky či přehozem.
6.      Kupte si nové obrázky. Nebo si je sami namalujte.
7.      Na zdi nemusíte věšet jenom obrazy. Zkuste květiny, hudební nástroje, gramofonové desky, cokoliv, co máte rádi nebo je vám líto vyhodit. Tematické pokoje rovněž neurazí.
8.      Ozdobte si květináče, které v pokoji máte.
9.      Jednoduchými dekoracemi jsou i sklenice plné kamínků nebo demižóny.
10.  Ač už je to trochu přežitek, nábytek z palet neustále působí dost zajímavě a netradičně. Stačí paletu použít třeba jako nový televizní stolek!
11.  Velmi dobře vypadá i zajímavé rozmístění zrcadel. Pokud předěláváte ložnici, vyzkoušejte si se zrcadly pohrát.
12.  V jednoduchosti a přírodních barvách je krása.
13.  Trochu posunout stoleček doprava, kytičku vedle televize a je to.
retro rádio
Nemusíte si zoufat, že nemáte dostatek peněz na změnu vašeho bytu. Trocha kreativity a pár odpolední a váš pokoj bude vypadat jako nový. Na internetu naleznete spoustu inspirativních nápadů, tak se toho nebojte. Navíc se zbavíte starých věcí, kterým znovu vdechnete život.

Lavaro House B je název mobilních dřevostaveb pro celoroční bydlení

Bydlení

O výhodách bydlení na venkově

Ještě před pár desítkami let bylo bydlení ve městech znakem prosperity, průbojnosti a schopnosti prosadit se ve společnosti. Bylo to v době, kdy neexistoval Internet a mobilní sítě, a kdy se lidé spoléhali především na jednoduché technické prostředky, které jim usnadňovaly život. Bydlet ve městě tehdy znamenalo mít to blízko na nákup potravin a spotřebního zboží a zároveň mít k dispozici stánky pro kulturní vyžití.

polní cesta

V současnosti se mnozí lidé snaží z města naopak odstěhovat na venkov, neboť výhody městského života v souvislosti s materiálním zabezpečením se tu pomalu, ale jistě stírají. Nakupovat je možné celou řadu zboží přes Internet, na větší nákupy je možné pronajmout si vůz, takže jej nemusíte nutně ani vlastnit, v některých lokalitách vám přivezou domů i čerstvé potraviny a přístup k Internetu lze zařídit i v chatových oblastech. Dalším plus je možnost pracovat z domova, některé firmy to umožňují jako zajímavý benefit.

život na venkově

To podstatné jsme ale nezmínili, a to možnost pěstovat ovoce a zeleninu na vlastní zahradě, mít k dispozici vlastní studnu s pitnou vodou a vytápět vlastní dům dřevem. Můžete si vypomáhat i solárními kolektory a fotovoltaikou a rázem jste takříkajíc soběstační i z hlediska dodávek energií.

Takovýto životní styl lze napasovat i na mobilní dřevostavbu. Abyste měli představu, jak takový objekt vypadá, a že nejde o přestavěný autobus či chatku na podvozku, stačí si prohlédnout katalog dřevostaveb Lavaro House B. Domy jsou velmi prostorné, komfortní, moderně vybavené a dostatečně útulné. Lze k nim přistavět terasu s pergolou či přístřeškem, garážové stání, sklad dřeva nebo zahradní altán. A pokud si zvolíte pěkný pozemek s výhledem do krajiny, může se vaše bydlení proměnit v zážitek, který by vám lidé v městských bytech na sídlišti mohli jen závidět.

Bydlení, které není pouze pro milionáře

Bydlení

Zdá se vám, že byty jsou už natolik drahé, že nemá cenu si je kupovat? V tom případě můžete zkusit něco trochu jiného, třeba mobilní bydlení, co je levnější.

Bydlení, které není pouze pro milionáře

Kdo che dnes bydlet slušně a ve vlastním, ten se musí buďto zadlužit na tři životy, případně musí našetřit několik milionů. Tolik totiž dnes stojí slušné byty. Jasně, můžete si vzít třeba hypotéku na podkrovní garsonku, ale pokud chcete mít v budoucnu děti, není to dobrá investice. Alespoň v případě, že se nechcete mačkat jako sardinky. Východiska samozřejmě jsou, ale ne každému mohou být příliš po chuti.

Domov na kolech

Jednou z možností je bydlení na vodě. Ano houseboaty jsou dnes velice oblíbeným způsobem bydlení, které si hodně lidí pochvaluje. Ale ty také nejsou určené pro velké rodiny. Chcete-li něco za slušnou cenu v odpovídající kvalitě, ideální pro vás bude celoroční mobilní dům v moderním provedení. Jeho cena však není jediným kladem, který na něm najdete.

Vhodné i pro děti

Je pravda, že mobilní domy nemají v našich zeměpisných šířkách příliš dobrou pověst. Je to dáno tím, že se u nás vyráběly pouze nekvalitní modely, které vypadaly spíše jako karavany, nežli adekvátní obydlí. V současnosti je ale situace diametrálně odlišná a je možné si i v našich zeměpisných šířkách pořídit kvalitní bydlení za rozumnou cenu. Takřka všechny moderní verze se totiž přivážejí ze zahraničí, hlavně z Holandska. Tamní výrobci patří k nejlepším na světě a také dodávají to nejlepší na světě. Chcete-li tak bydlet v dobré, dostatečně prostorném a kvalitně vybaveném obydlí, víte po čem sáhnout.

Mobilní bydlení

I když se mobilní domy využívají primárně k bydlení, nikde není řečeno, že byste s jejich pomocí nemohli třeba i podnikat. Hodně živnostníků tak činí a zdá se, že jsou více než spokojeni. Hodně záleží na tom, co byste z takového obydlí chtěli udělat. Pro některé účely se totiž hodí klidně i horší verze, které nemají třeba tak dobré zateplení nebo nejsou tak rozměrné, než ty nejlepší rodinné modely. Horší verze jsou samozřejmě levnější, a to často i násobně, takže se jedná o docela podstatný detail, nad kterým je vhodné alespoň chvíli uvažovat.

Sedačka, na kterou je spolehnutí

Bydlení

Pořízení jakéhokoliv vybavení pro svoji domácnost byste si měli pořádně promyslet, protože nic není jen tak, a vždy je dobré dávat skutečně dobrý pozor na to, s čím se člověk musí potýkat. Jestli totiž chcete, aby Vaše bydlení vypadalo skutečně skvěle, tak je nutné vybírat takové vybavení, které se Vám bude líbit, a které se bude hodit do Vaší domácnosti. Neměli byste ovšem zapomínat ani na praktičnost, a proto je vždy dobré zvolit pohovku takových rozměrů, na kterou se budou moct usadit všichni členové Vaší domácnosti. Ani něco takového nepodceňujte, mohli byste poměrně litovat.

atypické křeslo

Vyberte si kvalitní vybavení

Jestli hledáte takovou pohovku, která bude kvalitní a praktická, tak si můžete být jistí tím, že Vám padnou do oka rozkládací sedačky, které jsou v dnešní době velice oblíbené. Z jakého důvodu je jejich obliba taková? Můžete si být jistí tím, že je to tím, že přes den slouží jako pohodlná sedačka, na noc se ale mohou proměnit v pohodlnou postel, na které se můžete kdokoliv vyspat, což se hodí v případě, že budete mít nějakou návštěvu, která má v plánu zůstat do druhého dne. Takové řešení ovšem ocení i majitelé malých bytů, kteří chtějí ušetřit prostorem. Proto se jedná o kus nábytku, na který se můžete kdykoliv a bez obav spolehnout.

I Vy budete spokojeni

Využijte tedy toho, co tu pro Vás je, a můžete si být naprosto jistí tím, že si přijdete na své a nebudete muset ničeho litovat. Nabídka pohovek je natolik široká, že v ní každý najde to pravé pro svoje bydlení, takže ani Vy nebudete výjimkou, což je přeci jenom to, co se počítá. Využijte tedy toho, co tu pro Vás je, a zaručeně si přijdete na své, na to se spolehněte.

bicí hodiny

Můžeme Vám totiž nabídnout skutečně kvalitní vybavení, díky kterému si i Vy přijdete na své a nebudete muset čehokoliv litovat. Získáte tak pro svoji domácnost jenom to nejlepší a nebudete si muset s ničím dělat starosti, což je přeci jenom to, co se skutečně počítá.