Neopouštěj staré známé pro nové!

Bydlení

V dnešní době je trendy být kreativní, autentický a ekologický. IKEA je už passé. Dneska frčí vintage a „udělej si sám“ styl. Paradoxně je tento druh nábytku na prodejnách dražší než nábytek jiný, ale pokud se nebojíte ušpinit si ruce, pak si takový styl můžete přivést domů sami!
přeplněný pokoj
Jak na to?
1.      Vymalujte. Fantazii se meze nekladou. Můžete vyzkoušet různé techniky, nebo jenom tak stříkat barvu na zeď, nebo vymalovat bíle a zbytek doladit obrázky se zajímavými rámečky. Nebo jděte do tapety – ta neomrzí!
2.      Starý nábytek obruste a natřete na bílo. Nebo na jakoukoliv jinou barvu, která vám do vašeho nového pokoje bude zapadat. Výsledek je ohromující.
3.      Pokud máte na stěně dřevo, tak i to můžete natřít na bílo.
4.      Jestliže změnu berete opravdu vážně, ale na novou podlahu nemáte peníze, tak i s tou se dá něco dělat. A pokud ne, pak kupte zajímavý koberec nebo rohože.
5.      Pokud se vám nelíbí váš stávající gauč, ale na nový nemáte, zkuste ho ozvláštnit novými polštářky či přehozem.
6.      Kupte si nové obrázky. Nebo si je sami namalujte.
7.      Na zdi nemusíte věšet jenom obrazy. Zkuste květiny, hudební nástroje, gramofonové desky, cokoliv, co máte rádi nebo je vám líto vyhodit. Tematické pokoje rovněž neurazí.
8.      Ozdobte si květináče, které v pokoji máte.
9.      Jednoduchými dekoracemi jsou i sklenice plné kamínků nebo demižóny.
10.  Ač už je to trochu přežitek, nábytek z palet neustále působí dost zajímavě a netradičně. Stačí paletu použít třeba jako nový televizní stolek!
11.  Velmi dobře vypadá i zajímavé rozmístění zrcadel. Pokud předěláváte ložnici, vyzkoušejte si se zrcadly pohrát.
12.  V jednoduchosti a přírodních barvách je krása.
13.  Trochu posunout stoleček doprava, kytičku vedle televize a je to.
retro rádio
Nemusíte si zoufat, že nemáte dostatek peněz na změnu vašeho bytu. Trocha kreativity a pár odpolední a váš pokoj bude vypadat jako nový. Na internetu naleznete spoustu inspirativních nápadů, tak se toho nebojte. Navíc se zbavíte starých věcí, kterým znovu vdechnete život.

Previous
Máte rádi čokoládové výrobky?
Next
Dovolená na kolech