Slasti a starosti s bydlením v dnešní době

Bydlení

Odjakživa se říkalo: „v Praze je blaze, ale draze“. To dnes platí na 100 %, zvlášť v otázce bydlení. A netýká se to jen Prahy, ale snad už všech větších měst u nás. Samozřejmě, že velká města poskytují jiný komfort než malé obce. Hlavně, jsou větší pracovní příležitosti a o mnoho více společenského vyžití.
rekontrukce koupelny
I když platy jsou dnes mnohem vyšší, příjem rodiny je přibližně 40 000,- Kč čistého, jen nájmy malých bytů se pohybují od 14 do 18 tisíc Kč bez záloh na energie a vodu.  To znamená ½ příjmu. Ne, převážná většina lidí u nás určitě nežije v chudobě, ale nemůžou si ani vyskakovat. A je to i o tom, jak je kdo náročný.
Pokud lidé nedosáhnou na hypotéku, snad ani nemusí litovat. Protože to přináší na dlouhé roky jen starosti s penězi a je to pro průměrnou rodinu dost velké odříkání. A nájmy se ve velkých městech tak neskutečně zvedly, že mnohé rodiny vážně uvažují o přestěhování do menších měst a obcí. Zvlášť, pokud mají děti, které chtějí vychovávat ve zdravějším prostředí než je ve velkém městě.
schody před domy
Stěhování kvůli lacinějšímu bydlenímá samozřejmě též mnoho nevýhod. Hlavně zpočátku. Převážně se musí řešit otázka dojíždění do stávajícího zaměstnání nebo si hledat práci v novém místě bydliště. Tím, že se lidé přestěhují, musí překonat i to, že ztrácí určité zázemí s rodinou a přáteli, zvlášť pokud ve velkém městě žijí od malička. No není to snadné a každý to určitě řeší podle svých možností.
Každý chce bydlet a žít s určitým komfortem, chce mít pohodové bydlení, své soukromí, dobrou dostupnost do zaměstnání. Ti, kteří žijí například ve starších bytech, rodinných domech s rodiči nebo mladí lidé, kteří se musejí smířit s nájemním bytem, tak své představy o bydlení řeší určitou rekonstrukcí. Velkou nebo malou. I podle toho, na co mají finance. Při každé rekonstrukci kromě financí je nejdůležitější sehnat dobré řemeslníky.
domek z puzzle

Rada nakonec, která se týká rekonstrukcí. Než se do něčeho pustíte, sežeňte si dopředu kvalitní řemeslníky, protože nekvalitní práce vás přijde nejenom mnohem dráž, ale ušetří vám hlavně vaše nervy.

Previous
Pánové, v šatníku vám chybět nesmí!
Next
Jak poznat manipulátora a jak se mu bránit