Bydlení, které není pouze pro milionáře

Bydlení

Zdá se vám, že byty jsou už natolik drahé, že nemá cenu si je kupovat? V tom případě můžete zkusit něco trochu jiného, třeba mobilní bydlení, co je levnější.

Bydlení, které není pouze pro milionáře

Kdo che dnes bydlet slušně a ve vlastním, ten se musí buďto zadlužit na tři životy, případně musí našetřit několik milionů. Tolik totiž dnes stojí slušné byty. Jasně, můžete si vzít třeba hypotéku na podkrovní garsonku, ale pokud chcete mít v budoucnu děti, není to dobrá investice. Alespoň v případě, že se nechcete mačkat jako sardinky. Východiska samozřejmě jsou, ale ne každému mohou být příliš po chuti.

Domov na kolech

Jednou z možností je bydlení na vodě. Ano houseboaty jsou dnes velice oblíbeným způsobem bydlení, které si hodně lidí pochvaluje. Ale ty také nejsou určené pro velké rodiny. Chcete-li něco za slušnou cenu v odpovídající kvalitě, ideální pro vás bude celoroční mobilní dům v moderním provedení. Jeho cena však není jediným kladem, který na něm najdete.

Vhodné i pro děti

Je pravda, že mobilní domy nemají v našich zeměpisných šířkách příliš dobrou pověst. Je to dáno tím, že se u nás vyráběly pouze nekvalitní modely, které vypadaly spíše jako karavany, nežli adekvátní obydlí. V současnosti je ale situace diametrálně odlišná a je možné si i v našich zeměpisných šířkách pořídit kvalitní bydlení za rozumnou cenu. Takřka všechny moderní verze se totiž přivážejí ze zahraničí, hlavně z Holandska. Tamní výrobci patří k nejlepším na světě a také dodávají to nejlepší na světě. Chcete-li tak bydlet v dobré, dostatečně prostorném a kvalitně vybaveném obydlí, víte po čem sáhnout.

Mobilní bydlení

I když se mobilní domy využívají primárně k bydlení, nikde není řečeno, že byste s jejich pomocí nemohli třeba i podnikat. Hodně živnostníků tak činí a zdá se, že jsou více než spokojeni. Hodně záleží na tom, co byste z takového obydlí chtěli udělat. Pro některé účely se totiž hodí klidně i horší verze, které nemají třeba tak dobré zateplení nebo nejsou tak rozměrné, než ty nejlepší rodinné modely. Horší verze jsou samozřejmě levnější, a to často i násobně, takže se jedná o docela podstatný detail, nad kterým je vhodné alespoň chvíli uvažovat.

Previous
Bez bublinkové fólie by to nešlo
Next
Ubytování v Lokti můžete spojit s návštěvou Jáchymova, Klínovce a Božího Daru