Rubrika: Ženy

Dcery, matky a jejich vztahy

Ženy

Být maminkou je nejen nepopsatelný pocit, ale i role, která změní váš život k nepoznání. Rovněž jak být dcerou, která ke své matce z celého srdce vzhlíží nebo naopak si s ní nerozumí, protože je zcela jiná než její ona.
Jsou však dva druhy vztahů mezi matkou a dcerou a oba jsou plné emocí a životních dramat, které k nim přirozeně patří.
ženy u chalupy

..1         UKÁZKOVÝ VZTAH, KTERÝ TRVÁ NAVŽDY

Můžete být dcera, která má dokonalou matku nebo matka, která si vychovala perfektní dceru, se kterou tvoříte tým. Ať už patříte do jakékoliv skupiny, je chvályhodné a vzácné, že jste si blízké, máte se rádi tak, jak je to jenom možné a vážíte si jedna druhou jako nikoho jiného.
Vztah, který je harmonický a nutí vás být spojené nejen pokrevně, ale i citově, z vás dělá nejlepší kamarádky, které se se vším svěřují, obracejí se jedna na druhou a v případě potíží nebo radosti, jste si nejbližšími osobami pod sluncem. Je však poměrně málo takových vztahů, které hrají ve prospěch dcery a matky, protože se vždy najdou situace, které vás přesvědčí o tom, že každá z vás jste jiná věková kategorie a vaše názory se ne vždy shodnou. Možná i z toho raději spolupracujete a vyměňujete si všechny poznatky mezi sebou a současně se i podporujete v tom, co děláte nebo s kým se stýkáte.
Je to ovšem nádherná podívaná, pokud si společně vyrazíte na oběd, na kávu, často se navštěvujete a víte, že pro vás má ta druhá – nevyčíslitelnou cenu.
ruka kolem ramen

..2         KDYŽ SE NEMŮŽETE VYSTÁT

Ano, najdou se i rodinný příslušníci, kteří spolu nevycházejí a jejich názory, hodnoty a styl života se natolik liší, že spolu nemůžou být ani v jedné místnosti. Nijak se to nemění ani v případě matky a dcery. Obzvláště, když žijí společně pod jednou střechou a vzájemně se nerespektují a míchají se jedna druhé do života. Takový vztah zpravidla ještě graduje k horšímu a vznikají konflikty, díky kterým si k sobě už tyto dvě dámy nenajdou cestu nikdy.
Je to smutné, ovšem matky mají neustálou potřebu řešit všechno, co se odehrává v životě jejich dcery do detailů a mnohdy jí nedají možnost, aby se svobodně rozhodovala a udělala věci tak, jak by chtěla. Dcery naopak nemají pochopení pro souzení, větší zkušenosti a pro to, že si jejich matky myslí, jak za nich můžou ve všem rozhodovat. V takových případech si nerozumí a nestává se málokdy, že k sobě nenajdou cestu ani po letech.
Jediné, co pomáhá dospět k tomu, aby se to změnilo je vzájemný respekt, pokora a přijetí názorů, které nejsou myšlené špatně – i když někdy bolí.

Jednodenní půst

Ženy


Co dělat?

Je to neuvěřitelně jednoduché. Není potřeba žádná příprava ani žádné investice. Naopak ušetříte. Prostě si vyberte den, kdy pro své zdraví něco uděláte. A ten den nic nejezte. Žádné koktejlíky, ovoce a zeleninu, šťávičky apod. Prostě jen pijte čistou pitnou vodu bez bublinek. Pokud jste „normální“ zdravý člověk, určitě to zvládnete a přežijete. I bez neustálých „svačinek“, které nám reklamy stále podsouvají jako životně důležité, se dá přežít!

svíčka na chlebu.jpg 

Jak často?

Jednodenní půst by se měl provádět pravidelně. Jednou týdně nebo jednou za 14 dní. Záleží na vašem zdravotním stavu a na vašem vlastním pocitu. Rozhodně se do půstu nějak nenuťte. Svému zdraví prospějete pouze v případě, když budete sami chtít. Pokud jste nemocní, poraďte se určitě se svým lékařem!

dívka na molu.jpg 

Co v den půstu dělat?

Rozhodně se nezaobírejte neustálými myšlenkami mi na jídlo a kontrolami lednice. Neberte půst jako nějaký „trest“ a nepočítejte stále kdy uplyne. Nevžívejte se do role jakéhosi trpitele. Nejlepší je zabývat se lehkou fyzickou prací, třeba na zahrádce. Nebo lehce cvičte, relaxujte a meditujte. Můžete na procházku do přírody nebo do parku. Vyvenčit zvířátka či děti. Věnujte se svým koníčkům. Záleží jen na vašem vkusu a možnostech, které máte.

 

Co můžete cítit večer?

Večer můžete být lehce unaveni i tak nějak „utrápeni“ vtíravými myšlenkami na jídlo. Může vás trochu bolet hlava a můžete špatně usínat. Ale za nový zítřek to stojí!

 

Co přijde ráno?

S největší pravděpodobností vám váš organismus poděkuje za „pauzu“. Pocitu únavy se rychle zbavíte. Hladu vás zbaví zdravá snídaně. Budete svěží, lehčí a budete se cítit mladší. Když budete jednodenní půst praktikovat pravidelně, upravíte zdravě svou hmotnost i psychický stav. Budete silní a budete se tak také cítit.

Naučíte se zkrátka naslouchat potřebám svého těla a ono se vám za to odmění!

Štíhlý pas a velký zadek – dokonalá žena 21. století

Ženy


Díky popularitě známých tváří žen, se dnes na většinu těch zcela obyčejných dělá nepřímý tlak, aby vypadali stejně jako jejich idoly. Celebrity, které jsou výjimečné převážně tím, že na sebe upozorňují více, než je potřeba jsou tak pro mladá ženy vzorem toho, jak by dnešní dokonalá žena měla ve skutečnosti vypadat.
blondýna na posteli

Trend v podobě štíhlého pasu a velkého zadku

Každá žena si toho už jistě všimla, že je dnes velmi módní a přitažlivé to, když má žena velké pozadí a nepřirozeně štíhlý pás. Taková stavba těla přitom není zcela normální, a tak „dokonalému“ tělu je potřeba trochu pomoci. Mnohé ženy si neuvědomují to, že jejich ženské vzory se k postavě snů, která se zdá být sexy a výjimečná, dopracovali i pomocí zdravotního zásahu. Většina z nich si píchá botox do svého pozadí a nosí korzety, aby si svou postavu přivedli k ideálu dnešního vnímání ženskosti.
dívka v riflích

Mladá, krásna – ale pořád ne jako ona

Proč dnes mají ženy potřebu pořád se někomu podobat? Žena je přitom jedinečná bytost, která je nejkrásnější jen v případě, že je dokonalá tím, že je sama sebou. Nesnažte se podlehnout dnešním trendům jen proto, že je to momentálně „in“. Ve skutečnosti pak nebudete ničím výjimečná, půjdete jen s davem a budete vypadat úplně stejně jako ostatní ženy. To z vás dokonalou nikdy neudělá. Jestli chcete něčím zapůsobit, tak tím, že nebudete nikoho napodobovat a nekopírovat jeho vnímání krásy ženského těla.

Jaká je skutečně atraktivní žena?

Hodnotu krásy hledej uvnitř. Známé rčení a trochu i klišé, ale skutečnou podstatu to vystihuje! Žena je krásná jen díky tomu, jaká je, když se nesnaží nikomu se podobat, ale prezentuje sebe jako tu jedinečnou. Je pravda, že se mužům dnešní podoba žen s krásně velkým pozadím a štíhlým pasem líbí, ale ještě pořád dává drtivá většina z nich přednost přirozenosti a bezprostřednímu chování a vzhledu žen. Takže nebuďte jiné je proto, že vás někdo přesvědčuje o tom, že to na všechny působí jako magnet, ale buďte ženy, které si nepotřebují dokazovat to, jak jsou žádané a krásné tím, jak vypadají.

Skákání bude bavit

Ženy

Máte pocit, že Vaše děti tráví příliš mnoho času doma a nevěnují se žádnému pohybu? Věřte tomu, že když jim dáte nějakou možnost, která je bude doopravdy bavit, tak jí velice rádi využijí, o tom nemusíte pochybovat.
Skákání je pohyb, který děti obvykle velice baví, a proto si buďte jistí tím, že ani u Vás doma tomu nebude jinak. Trampolína s ochrannou sítí bude volbou, se kterou budete spokojeni, protože se jedná o velice bezpečnou věc, na kterou se můžete kdykoliv spolehnout a Vaše děti si díky ní užijí velké množství zábavy, což je samozřejmě důležité.
skákání v žabkách.jpg
Potěšte svoje děti
Pokud si tedy chcete být jistí tím, že si přijdete na své a nebudete muset ničeho litovat, tak věřte tomu, že pro Vás taková volba bude naprosto ideální. Trampolíny jsou v dnešní době oblíbené a děti je skutečně milují, proto je můžete spatřit na zahradách mnoha domů. Uvidíte tedy, že i Vy s něčím takovým uspějete a svoje potomky zaručeně potěšíte, protože skákání je pohyb, který je bude bavit. A kdo ví, třeba začne bavit také Vás.
Záleží jenom na Vás
Je dobré si uvědomit, že všechno záleží jenom na Vás, nabídka je totiž pestrá a vybírat si můžete z opravdu velkého množství možností, které tu pro Vás jsou, o tom nepochybujte.
Jestli tedy hledáte to nejlepší, ponořte se do naší nabídky a my už se postaráme o všechno ostatní. Jakmile si vyberete určitý kousek, tak už se postaráme o to, aby se do Vašich rukou dostal rychle a bez problémů.
židle před trampolínou.jpg
Nabídneme Vám to nejlepší
Jsme tu přeci jenom pro Vás a na Vaší spokojenosti nám velice záleží, proto se na nás kdykoliv obraťte a využijte toho, co tu pro Vás je, zaručeně nebudete muset ničeho litovat. My Vám rádi s výběrem poradíme či odpovíme na Vaše dotazy, uvidíte tedy, že se dočkáte jenom toho nejlepšího a nebudete muset ničeho litovat, protože my už zajistíme vše potřebné, o tom nepochybujte.

Všichni chtějí vypadat dobře

Ženy


Kdo z nás by nechtěl být krásný? Jenže vypadat dobře v první řadě znamená mít postavu, která odpovídá současným požadavkům zdravého životního stylu. A to samozřejmě nutně neznamená, že by člověk musel být hubený, ale neměl by mít ani nadváhu, tím spíše by rozhodně neměl být obézní. I když ještě nedávno bylo v módě vychrtlé tělo, tak nyní se zdá, že těmto nezdravým extrémům snad už jednou pro vždy odzvonilo. Už dnes se nejedna zpěvačka či herečka nestydí vystoupit na pódiu v přiléhavém oblečení na průměrné, nijak vychrtlé postavě. A to svědčí o tom, že vkus se pomalu obrací. Nicméně dále už se asi měnit nebude, takže rozhodně nelze počítat s tím, že by nastala doba, kdy by bylo v módě mít několik kilogramů navíc. Nicméně pokud máte naprosto normální, zdravě vypadající postavu, tak si můžete gratulovat.

snídaně

Jen někteří nevědí, jak na to

Avšak pravda je taková, že pro mnoho lidí je i taková průměrná postava nedostižným snem. Mnoho lidí má totiž z dětství zažité nezdravé stravovací návyky, kterých se nemohou zbavit a způsoby, jakými se pokoušejí nežádoucí nadváhu shodit také nejsou optimální. Zpravidla jde o to, že několik týdnů trápí své tělo hladem a odříkají si vše mimo vody, což sice vede k jejich váhovému úbytku, ovšem všem musí být jasné, že něco takového je dlouhodobě neudržitelné. Takže poté, co tito lidé kilogramy shodí, je následně zase rychle naberou zpět, a tak to jde pořád dokola.

chřest

Mnohem lepší proto je, jít na hubnutí od lesa. Pořádně si nastudovat odborné názory a postupy, které skutečně fungují, a pak si vybrat dietu, která je nám jako na tělo ušitá. A přesně taková je třeba ketodieta, kterou si lidé, kteří ji už někdy vyzkoušeli, nemohou vynachválit. A to hlavní, co je na ní nejlepší je to, že vás po ukončení speciálního stravovacího režimu nečeká žádný jo-jo efekt, nýbrž běžný život s krásně tvarovaným tělem.