Dcery, matky a jejich vztahy

Ženy

Být maminkou je nejen nepopsatelný pocit, ale i role, která změní váš život k nepoznání. Rovněž jak být dcerou, která ke své matce z celého srdce vzhlíží nebo naopak si s ní nerozumí, protože je zcela jiná než její ona.
Jsou však dva druhy vztahů mezi matkou a dcerou a oba jsou plné emocí a životních dramat, které k nim přirozeně patří.
ženy u chalupy

..1         UKÁZKOVÝ VZTAH, KTERÝ TRVÁ NAVŽDY

Můžete být dcera, která má dokonalou matku nebo matka, která si vychovala perfektní dceru, se kterou tvoříte tým. Ať už patříte do jakékoliv skupiny, je chvályhodné a vzácné, že jste si blízké, máte se rádi tak, jak je to jenom možné a vážíte si jedna druhou jako nikoho jiného.
Vztah, který je harmonický a nutí vás být spojené nejen pokrevně, ale i citově, z vás dělá nejlepší kamarádky, které se se vším svěřují, obracejí se jedna na druhou a v případě potíží nebo radosti, jste si nejbližšími osobami pod sluncem. Je však poměrně málo takových vztahů, které hrají ve prospěch dcery a matky, protože se vždy najdou situace, které vás přesvědčí o tom, že každá z vás jste jiná věková kategorie a vaše názory se ne vždy shodnou. Možná i z toho raději spolupracujete a vyměňujete si všechny poznatky mezi sebou a současně se i podporujete v tom, co děláte nebo s kým se stýkáte.
Je to ovšem nádherná podívaná, pokud si společně vyrazíte na oběd, na kávu, často se navštěvujete a víte, že pro vás má ta druhá – nevyčíslitelnou cenu.
ruka kolem ramen

..2         KDYŽ SE NEMŮŽETE VYSTÁT

Ano, najdou se i rodinný příslušníci, kteří spolu nevycházejí a jejich názory, hodnoty a styl života se natolik liší, že spolu nemůžou být ani v jedné místnosti. Nijak se to nemění ani v případě matky a dcery. Obzvláště, když žijí společně pod jednou střechou a vzájemně se nerespektují a míchají se jedna druhé do života. Takový vztah zpravidla ještě graduje k horšímu a vznikají konflikty, díky kterým si k sobě už tyto dvě dámy nenajdou cestu nikdy.
Je to smutné, ovšem matky mají neustálou potřebu řešit všechno, co se odehrává v životě jejich dcery do detailů a mnohdy jí nedají možnost, aby se svobodně rozhodovala a udělala věci tak, jak by chtěla. Dcery naopak nemají pochopení pro souzení, větší zkušenosti a pro to, že si jejich matky myslí, jak za nich můžou ve všem rozhodovat. V takových případech si nerozumí a nestává se málokdy, že k sobě nenajdou cestu ani po letech.
Jediné, co pomáhá dospět k tomu, aby se to změnilo je vzájemný respekt, pokora a přijetí názorů, které nejsou myšlené špatně – i když někdy bolí.

Previous
Jak poznat manipulátora a jak se mu bránit
Next
Připravte se na dovolenou už teď