Hypotéky: Kdy odchází žadatel s nepořízenou?

Finance

Hypotéky představují úvěrový produkt, který je mezi Čechy velmi oblíbený. O tom mimo jiné hovoří i skutečnost, kdy jí tvoří přibližně 50% všech uzavřených úvěrů. Ovšem získat jí, může být náročnější, než se na první pohled může zdát. Neustále se zpřísňující legislativa a podmínky ze strany České národní banky, ale i jednotlivých poskytovatelů úvěrů, mohou žadatelům celý proces velmi zkomplikovat. Pokud se jedná o bezproblémového žadatele, s největší pravděpodobností si projde pouze složitým papírováním a nesnesitelnou byrokracií. V případě, kdy ale žadatel nedisponuje potřebnou bonitou, může nakonec z banky odejít bez vytoužených peněz. Důvodů pro zamítnutí úvěru je nespočet, pojďme si společně připomenout alespoň ty nejprůkaznější.

štos bankovek

  1. Nedostatečná výše příjmů

Výše příjmů je při schvalování nejenom hypotéky, ale i jiných úvěrových produktů podstatná. Právě ta totiž určuje bilanci žadatele, tedy jeho schopnost splácet. Pokud žadatel své příjmy není schopen odpovídajícím způsobem doložit nebo je jejich výše nízká a nepokryla by jeho životní potřeby a následně i splátky úvěru, banka přistoupí k zamítnutí takové žádosti. Je to pochopitelné, za zamítnutým úvěrem je zapotřebí hledat přeci jenom něco více než jen neochotu bank. Věřte, že zamítnutím úvěru pomohou bankovní instituce nejenom sobě, ale i vám.

stisk ruky

Pokud však o spotřebitelském úvěru, potažmo hypotéce, přeci jenom toužíte, řešení nabízí nebankovní společnosti. Jednou z možností je hypotéka bez doložení příjmu. Ano, čtete dobře! Skutečně vám řada poskytovatelů nabídne úvěr i bez toho, aby si ověřila, zda ho budete mít vůbec z čeho splácet. Ovšem nejedná se o dobrosrdečnost jako z pohádek od bratří Grimů. Jedná se o hypotéku jako každou jinou, proto i zde bude zapotřebí ručit nemovitostí.

  1. Záznamy v registrech

Záznamy v registrech představují druhů nejčastější důvod, pro který banka přistoupí k zamítnutí žádosti. I tento problém však nebankovní společnosti dokáží hravě vyřešit.

Previous
Vymyslete pro své děti nezapomenutelnou oslavu
Next
Kvalitní ruční práce