Kvalitní ruční práce

Služby

Řemesla se v dnešní době velmi cení. Není divu, protože dnešní mládež se hlásí především na vysoké školy nebo vyšší odborné a na klasická řemesla jako třeba svářeč, elektrikář, topenář, zedník nebo malíř pokojů není moc zájem. Já to znám, protože jen z našeho města odstranili obor prodavačka a topenář. Bohužel se prý tři roky potýkali s malou obsazeností, že je už nikdo nechtěl dotovat., Měli moc málo přihlášených žáků. A když už náhodou zaplnili minimální požadované množství žáků, tak jim v druhém ročníku třeba dva tři odešli. Odešli právě za lepším, rodiče je nakonec přemluvili, že s maturitou toho udělají víc a mají otevřené dveře pro případnou vysokou školu, kam se člověk bez maturity nedostane.

Ruční práce jsou hodně žádané

Já mám taky maturitu. Mám zdravotní školu, ale stejně tento obor nikdy dělat nebudu. Vůbec mě nebaví, ale šla jsem na něj jen z důvodu, že škola byla hned za rohem a budu mít maturitu. To byl můj cíl. Ovšem nyní dělám uklízečku. A musím říct, že mě práce hodně baví. Díky pohybu jsem shodila deset kilo, se kterými jsem se potýkala od dětství. Kdybych seděla někde v kanceláři, tak jen kynu a kynu. Taky jsem si díky uklízení našla spoustu přátel. Uklízím ve školce a ve škole, kde jsem s spřátelila s učiteli, a dokonce máme i různé oslavy během roku.

Ruční práce nic nenahradí

To můj bratr je topenář a vydělává více peněz než nějaký úředník. Otec je zedník a dovolí si třikrát ročně jezdit na luxusní dovolené, a ještě k tomu má dvě nová auta ze salonu. Další bratr se učí na svářeče a už nyní má tolik zakázek, že nestíhá. Hodně dobře placené jsou i ruční výkopové práce, které dělá taky hodně mých kamarádů. A musím říct, že je to taky fajn práce. Pracují jen pět hodin denně a platy mají opravdu vysoké. Navíc mají svaly, což se ženám jistě líbí. Navíc tento druh práce bude vždy žádaný, staví se stále a vždy ruční práce budou třeba. To nikdo nenahradí. Pokud vás to zajímá více, podívejte se sem na náš web.

Previous
Hypotéky: Kdy odchází žadatel s nepořízenou?
Next
Badmintonové rakety pro budoucí vítěze