Zábradlí dělá schody bezpečnější

Výrobky

Schodiště bez zábradlí by bylo nebezpečné. A také nepříjemné. Stoupat po schodech, které ještě není opatřeno zábradlím, v každém vzbuzuje obavy. Co když klopýtnu? Kde se asi zastavím? Proto má každé schodiště zábradlí. Když pomineme onu bezpečnostní funkci, každý chce, aby v jeho domě bylo schodiště i esteticky přínosné. Někdy je interiér navržen tak, že schodiště vytváří v interiéru naprosto dominantní prvek. Od něj se pak odvíjí celý příběh interiéru. I z toho důvodu se na zábradlí používají jen velice kvalitní materiály. Ať již jde o nosné sloupky, výplně zábradlí nebo madla. Může jít o kvalitní tvrdé dřevo, kované železo, bezpečnostní sklo, nebo nerez.

Moderní zábradlí

Samozřejmostí je rovněž kombinace těchto materiálů, které vytvářejí jak plastický, tak barevný efekt. Madlo z jakéhokoliv materiálu, které ukončuje celoskleněné zábradlí, působí dojmem, jako by se vznášelo v prostoru. Až při pozorném pohledu zjistíte, že tomu tak není.

Pokud se týká jakéhokoliv zábradlí na schody https://www.fa-havlicek.cz/cs/m-32-zabradli, tak je důležité, aby plnilo svou hlavní funkci. Aby bylo bezpečné, aby se stalo oporou pro lidi, kteří budou po schodišti stoupat či sestupovat. Z toho důvodu je důležité věnovat patřičnou pozornost madlům.

Vřetenové zábradlí

Hlavní funkci madla je ta, že se o něj musí dát nějak zachytit. Potřebujete mít jistotu, že stiskem ruky se přidržíte, přichytíte. Z toho důvodu se v interiérech rodinných domů nepoužívají příliš široké madla. A pokud ano, je pak jejich tloušťka přizpůsobena tak, aby se dala stiskem ruky obejmout. Při navrhování zábradlí je také důležité brát v patrnosti přítomnost malých dětí, které musí na madlo bezpečně dosáhnout. Výplně zábradlí nabízejí architektům a návrhářům možnost se do sytosti vyřádit při použití všelijakých tvarů a vzorů. Kromě celoskleněných zábradlí, se málokdy používají plošné výplně. Zaručí se tak určitá prosvětlenost schodiště.

Previous
Badmintonové rakety pro budoucí vítěze
Next
Stěhování se zipovými sáčky