Stěhování se zipovými sáčky

Výrobky

Chystáte se na stěhování a přemýšlíte nad balicím materiálem? Pak budete pravděpodobně poptávat bublinkovou fólii a kartonové krabice. Kromě toho se vám však mohou hodit i polyetylenové sáčky na zip.

Balení věcí je rozhodující fáze

Oblečení – oblečení můžete poměrně snadno roztřídit na sezónní, a podle toho také postupovat při balení. Oděvy, které aktuálně nosíte a budete nosit, zabalte zvlášť do kartonové krabice, a ty, co budete pouze doma skladovat jako sezonní, ukládejte rovnou do sáčků či pytlů s uzavíracím zipem. Usnadníte si tím pak práci při vybalování a jejich třídění a ukládání do skříní. Pokud se stěhujete od jara do podzimu, sezonní oděvy na zimu budou mít zřejmě větší objem, pamatujte na to kvůli vhodné velikosti zipových sáčků.

bavlněná trička

Obuv – to samé provádějte s obuví, a při ukládání té sezónní, co zůstává uložena ve skříni, např. zimní kozačky, využijte zeolit, je to minerál, který absorbuje zápach, plísně a další nežádoucí jevy, co úzce souvisí s nošením obuvi.

Sypké materiály – stěhujete-li i kuchyň, resp. nějaké trvanlivé potraviny, jako je mouka, strouhanka, luštěniny, oříšky, to vše můžete balit opět do sáčků se zipem. Pokud je zabezpečíte před protržením, samotný zavírací mechanismus vás nezklame. Uvnitř sáčků je vše hermeticky uzavřeno, tedy chráněno před vodou, vlhkem, prachovými částicemi, zápachem a automobilovými spalinami při převozu v průběhu stěhování.

sypká mouka

Drobnosti – nežli plastové dózy, krabičky s víčkem, skleničky a podobné předměty, tak raději vše do zipových sáčků. Jsou lehké, spolehlivé a dobře skladné, a můžete do nich umístit i docela titěrné drobnosti, jako jsou kancelářské potřeby, malé šroubečky, korálky, dětské hračky a stavebnice a cokoli, co by se mohlo snadno vykutálet a poztrácet. Do zipových sáčků snadno zabalíte i hygienické potřeby či krmiva nebo steliva pro zvířata.

Previous
Zábradlí dělá schody bezpečnější
Next
Jaké plemeno je vhodné k naší osobnosti?