Rubrika: Zábava

Věci, které nám otráví chození do kina

Zábava


1.      Chipsy, nachos a hlavně lidi, co je neumí jíst
Jasně, k filmu nějaké to zobání patří. Někteří lidé ale jedí brambůrky stylem, že to zní, jako by drtili v puse nejméně kamenolom. Takovým lidem by se měli prodávat pouze gumoví medvídci a žužu, a to ještě s varováním.
medvídci u vstupenek
2.      Telefony
Nezáleží na tom, jestli jste pan manažer, slečna advokátka nebo třeba prezident zeměkoule. Když jdete do kina, tak si, prosím vás, na ty dvě hodinky vypněte telefon. Nebo si alespoň ztlumte zvuk, pokud opravdu musíte být na příjmu neustále. Speciální kategorií jsou pak lidé, co se uprostřed nejnapínavější scény derou přes celou řadu, aby si mohli vyřídit ten nepochybně nesmírně důležitý hovor.

3.      Partičky pubertálních jedinců
Nikdo rozhodně nebrání teenagerům, aby chodili do kina. Dokonce nikdo nebrání ani partě mladých lidí, aby šli do kina. Pokud ale celý film posloucháte v lepším případě výbuchy huronského smíchu, v tom horším něco, co se nedá identifikovat jinak než jako přehrávání automobilové scény z Titanicu. Často se vyskytuje v kombinaci s předchozími dvěma body, v takovém případě se sledování filmu mění v čisté peklo.
pražená kukuřice
4.      Lidi, co nekoukají
Když jdeš se mnou na film, koukej na film, ne do mobilu. V opačném případě totiž asi tak po čtvrthodině nese ze strany šeptání „a kdo to je?“ „co to dělá?“ „kde se tam vzala tahle?“ Navíc, podle nějakého přírodního zákona, osoba co nekouká, zásadně neumí šeptat. Takže když jdeš na film, koukej na film, nebo se aspoň blbě neptej. 
5.      Lidé obecně
Lidé, co už film viděli, a teď vám vyzradí zápletku pět minut předem a zkazí každý vtip tím, že se smějí dopředu. Lidé, co četli knížku, a teď mají potřebu srovnávat. Lidi, co s vámi jdou na pitomost, a pak se diví, jaká to byla pitomost. Lidé, co s vámi šli z donucení, a teď se okázale nudí. Lidé, co chodí pozdě, a zásadně mají lístky doprostřed řady. A vždycky té vaší.

Pouťová zábava

Zábava

Vraťme se na chvíli do dětství. Zavřete oči. A vzpomeňte si, jaké těšení tomu předcházelo, když přišel den D, tedy den příjezdu kolotočářů, nemohli jsme dospat a běželi rychle na náměstí. Kolotočáři přijeli a hned se strhla vřava. Jejich aparatura vyhrávala do širokého okolí písničky, které jsme považovali za hit doby, před očima nám rostli kolotoče a prodejní stánky. To už jsme rychle utíkali domů, oběhnout rodiče i prarodiče a vyprosit si drobné na kolotoče.

ruské kolo

Když jsme přiběhli, všude voněli posvícenské koláče, připravovali se chlebíčky a očekával se nával příbuzných a přátel. My jsme sebrali vyprošené drobné a stepovali na náměstí, až konečně tu parádu postaví a my se budeme moci svézt. Pravda, proti dnešku nebylo příliš z čeho vybírat, houpačky tzv. lodičky, velký a malý řetízkový kolotoč, labutě, autodrom a střelnice. My však byli nadšení a domů jsme šli, až když nám došli peníze, začali jsme mít hlad, nebo nás bolelo břicho z přejedení se cukrovou vatou a cucavými špalky.

I dnes se můžete stát návštěvníky poutě. Největší u nás najdeme asi v Praze a to Matějskou pouť, i v dalších velkých krajských městech jsou obrovské pouťové zábavy. Ovšem nabídka atrakcí se poněkud od našich dětských let rozrostla a tak se můžeme dosytnosti vyřádit všichni, nejen naši potomci. Chce to si připravit sebou dostatečně velký finanční obnos, protože určitě budete chtít zkusit vše, co uvidíte. A najednou si budete připadat zase jako dříve, ve svém mládí, rozproudí se Vám krev vzrušením a adrenalinem, vše si skvěle užijete, možná dokonce lépe, než Vaše děti.
autíčka autodromu

Jistě si všichni živě pamatujete, jaká to byla zábava. A pořád je. Jsou i atrakce, které jsou pro děti zcela nevhodné, ale jsou cíleny na dospělé. Užít si správnou pouť může každý. A bez rukou ulepených cukrovou vatou a tureckým medem se to neobejde

Na vlastním domě je stále co opravovat

Zábava

Ten, kdo vlastní i menší rodinný dům anebo alespoň chatu nemá o práci nouzi. Jakmile člověk nežije v bytě, ale ve vlastním domě, tak má stále co opravovat a vylepšovat. A všichni, kdo to tak mají, moc dobře vědí, jak to u takového domu chodí. Jednu věc opravíte a už abyste začali zdokonalovat druhou. Navíc v průběhu roku je také na domě neustále co řešit. Ať už to jsou rezivějící anebo ucpané okapy, ať už je to poničená omítka, zatékající střecha anebo cokoli jiného. A k tomu, aby člověk na to všechno stačil, tak nepotřebuje pouze dostatek volného času a volné ruce, ale také kvalitní nářadí a dostupný materiál.

vozík

A ty je nejlepší mít stále po ruce, avšak i přesto, že si čas od času uděláte zásoby materiálu, tak ten vám v průběhu roku zase brzy dojde. Takže je potřeba neustále něco odněkud vozit. Nicméně to je rozhodně lepší možnost než si nechat vše opravovat externími řemeslníky, neboť takový přístup by sice šetřil váš čas, ovšem výrazně by se vám prodražil. Takže to, na co člověk stačí, by si měl raději vždy zajistit svépomocí.

Vyplatí se mít vlastní vozík a tažné zařízení

Jenže na to, abyste si mohli k domu či k chatě neustále přivážet různý materiál potřebujete mít také vhodně upravený automobil. A jen málokdo vlastní například dodávku či jiné auto s nákladním prostorem. Mnohem praktičtější než si ho neustále půjčovat anebo si platit za dovoz materiálu až domů, je pořídit si tažné zařízení fabia. Snadno tak za svůj vůz připojíte vozík kdykoli ho budete potřebovat. A takový vozík, tak to je pomůcka k nezaplacení.

tažné

Můžete na něm samozřejmě vozit nejen materiál, ale také všechno ostatní, co potřebujete převézt z jednoho místa na druhé, ať už je to třeba nábytek, nějaký stroj anebo zelený odpad z úpravy zahrady na sběrný dvůr. Zkrátka, mít na svém vozidle připevněné tažné zařízení se všem rozhodně bohatě vyplatí.