Pouťová zábava

Zábava

Vraťme se na chvíli do dětství. Zavřete oči. A vzpomeňte si, jaké těšení tomu předcházelo, když přišel den D, tedy den příjezdu kolotočářů, nemohli jsme dospat a běželi rychle na náměstí. Kolotočáři přijeli a hned se strhla vřava. Jejich aparatura vyhrávala do širokého okolí písničky, které jsme považovali za hit doby, před očima nám rostli kolotoče a prodejní stánky. To už jsme rychle utíkali domů, oběhnout rodiče i prarodiče a vyprosit si drobné na kolotoče.

ruské kolo

Když jsme přiběhli, všude voněli posvícenské koláče, připravovali se chlebíčky a očekával se nával příbuzných a přátel. My jsme sebrali vyprošené drobné a stepovali na náměstí, až konečně tu parádu postaví a my se budeme moci svézt. Pravda, proti dnešku nebylo příliš z čeho vybírat, houpačky tzv. lodičky, velký a malý řetízkový kolotoč, labutě, autodrom a střelnice. My však byli nadšení a domů jsme šli, až když nám došli peníze, začali jsme mít hlad, nebo nás bolelo břicho z přejedení se cukrovou vatou a cucavými špalky.

I dnes se můžete stát návštěvníky poutě. Největší u nás najdeme asi v Praze a to Matějskou pouť, i v dalších velkých krajských městech jsou obrovské pouťové zábavy. Ovšem nabídka atrakcí se poněkud od našich dětských let rozrostla a tak se můžeme dosytnosti vyřádit všichni, nejen naši potomci. Chce to si připravit sebou dostatečně velký finanční obnos, protože určitě budete chtít zkusit vše, co uvidíte. A najednou si budete připadat zase jako dříve, ve svém mládí, rozproudí se Vám krev vzrušením a adrenalinem, vše si skvěle užijete, možná dokonce lépe, než Vaše děti.
autíčka autodromu

Jistě si všichni živě pamatujete, jaká to byla zábava. A pořád je. Jsou i atrakce, které jsou pro děti zcela nevhodné, ale jsou cíleny na dospělé. Užít si správnou pouť může každý. A bez rukou ulepených cukrovou vatou a tureckým medem se to neobejde

Previous
I Vy můžete vyrazit k moři
Next
Učte děti pracovat s financemi už od malinka