Ušetřit lze snadno

Finance

Mít pod matrací nebo v pokladničce nějakou tu finanční rezervu se vždycky hodí. Při dnešních cenách je však pro většinu rodin poměrně složité ušetřit, byť jen nějaký ten malý peníz. Alespoň při běžném provozu. Přitom stačí změnit pár maličkostí, díky kterým se dají uspořit poměrně slušné peníze. Chce to jen vědět jak na to.
bílorůžové prasátko

1.      Svícení – ceny elektrické energie neustále stoupají, což má samozřejmě značný negativní vliv na stav konta většiny Čechů. Řešením ale není nesvícení, ale svícení, ovšem pomocí modernějších zdrojů světel, například v podobě LED žárovek. Ty budou k vaší peněžence daleko šetrnější než vaše stávající vláknové žárovky. Za rok tak díky tomu můžete ušetřit i několik tisícovek. A to už je velká úspora.

2.      Jezděte na kole – v případě, že nepracujete doma nebo někde za rohem, nejspíše se do zaměstnání přepravujete buďto svým vozem, nebo pomocí MHD. Daleko levněji vás vyjde jezdění na kole. Nejen, že vás to nebude nic stát, ale zároveň něco pozitivního uděláte i pro své zdraví. Výjimku můžete udělat v zimních měsících, kdy se jezdění na kole kvůli počasí příliš nedoporučuje.
osmdesát dolarů

3.      Jezte doma – stravování venku je poměrně drahou záležitostí, zvláště, pokud si rádi dopřáváte jídla v lepších restauracích. Přirozeně, že daleko levnější je jíst doma. Navíc budete mít velkou výhodu v tom, že budete přesně vědět, co jíte.

4.      Sprcha – nejen elektrická energie, ale i voda v posledních letech nebývale zdražila. Proto je vhodné s ní šetřit. Samozřejmě, že se můžete sprchovat alespoň jednou denně. Co však měli změnit je délka sprchování. Bohatě postačí, když se budete sprchovat dvě až tři minuty. Rozhodně si při mytí nezpívejte nebo se nesnažte hloubat nad nesmrtelností brouka. Soustřeďte se na jen a pouze na hygienu. Možná se vám to nezdá, ale jakmile zkrátíte dobu sprchování na minimum, můžete tak ušetřit i několik tisíc korun za rok. Samozřejmě, že to ale musí platit pro všechny členy rodiny.

Previous
Šetrnější svícení
Next
Svícení nemusí být drahou záležitostí