Šetrnější svícení

Nezařazené

Není potřeba se zde rozčilovat nad tím, že se elektřina každým rokem zdražuje. To je fakt, který je známý všem Čechům moc dobře a nedá se příliš ovlivnit. Ovšem jak s tím bojovat? Existují poměrně razantní způsoby, při kterých lidé prakticky nesvítí ani nepoužívají žádné elektrospotřebiče. Tak radikální však být opravdu nemusíte. Je možné ušetřit ročně jednotky i desítky tisíc korun pouhopouhým jediným rozhodnutím. Stačí vyměnit nepříliš efektivní tradiční vláknové žárovky za daleko lepší model v podobě žárovek s LED technologií.


žárovka

Opravdová úspora

Pokud si myslíte, že LED žárovky jsou pouze módní bublinou, která stejně brzy splaskne, tak to se šeredně mýlíte. S jejich pomocí se vám podaří dosáhnout opravdových úspor, kterých byste s pomocí jiných typů světelných zdrojů rozhodně nedocílili. LEDky jsou oproti jiným žárovkám v obrovské výhodě. Mají fantasticky dlouhou životnost, která se pohybuje okolo dvaceti tisíc hodin, jsou extrémně úsporné, často až o desítky procent před jinými žárovkami a rovněž mají skvělou svítivost. Opravdu všemi těmito vlastnostmi disponují. Jednu nevýhodu však ale mají i ony, jsou pro řadu lidí až nepříjemně drahé. Kdo byl zvyklý pořizovat si žárovky za dvacet korun, ten si bude muset zvyknout otevírat svou portmonku více doširoka.

hruška

Investice se vyplatí

Vysoká cena je tak jedinou, žel pro mnoho Čechů dosti podstatnou, vadou na kráse. Vybavit celý byt nebo kancelář LED žárovkami vás může vyjít i na několik tisíc korun, což není zrovna málo. Jakmile ale žárovky nakoupíte, dalších několik let to nebudete vzhledem k dlouhodobé životnosti muset opakovat. V případě, že máte problém najednou vydat takovou částku, můžete si LED žárovky kupovat postupně. Nejprve do místností, kde se svítí nejvíce, za další měsíc nebo dva pak do zbytku pokojů. Takto investované peníze se vám velice rychle vrátí. Chce to jen udělat první krok, který sice může být trochu bolestivý, ale správný.

Previous
Nejen pro večírky
Next
Ušetřit lze snadno