Internet a pocit, že všechno jde snadno

Nezařazené

Internet je nepochybně skvělý pomocník, ale jeho pravidelné využívání má svá velká rizika, která bychom si měli včas uvědomit. Je například otázkou, proč lidé mají tak rádi využívání internetu. Jedním z důvodů je rychlost. S internetem jste hned v centru dětí. Můžete, chatovat, nakupovat, vše se jeví uskutečnitelné do několika vteřin. Máte pocit, že svět máte pod kontrolou a řídíte jej. Je o ovšem sebeklam, který se nutně musí projevit v našem reálném životě.
studentka u pc
V reálném životě to tak totiž nefunguje. Musíme vynaložit značné úsilí, abychom mohli sklízet plody svého snažení. Na internetu se během vteřiny ocitnete na webových stránkách hotelu, který se nachází na konci světa a můžete si prostřednictvím webkamery prohlížet jejich bazén a wellness centrum, ale jako autodopravce v Kotěhůlkách pod dubem budete rozvážet zboží stále nekonečně dlouho přes všechny ty rozbité silnice, jejichž oprava se už do žádného rozpočtu nevejde.
Nepoměr mezi virtuální realitou a skutečným světem je tak značný, že se nutně projeví v reálném životě. Bohužel to má často velmi negativní vliv na to, co děláme. Abychom to shrnuli, internet některé z nás vychovává k lajdáctví. Díky němu máme tendenci odvádět méně precizní práci, než tomu bylo dříve.
propojení lidí
V dobách před internetem byla poctivá precizní práce ceněna úplně jinak, než v současné době, kdy je oceňována především rychlost připojení a aplikací. Ale chodí pozdě pošta, řemeslníci svou práci často odbývají. Lidé preferují práci na počítači a manuální práce je jen ta poslední možnost a to se odráží nutně ve velmi bídné kvalitě odvedené činnosti. Není to dobře, měli bychom si stát za poctivou prací, chtělo by to obnovit její prestiž. Internet je opravdu jen naším pomocníkem a neměl by tak výrazným způsobem zasahovat do našich životů a vést až ke ztrátám životní motivace.

Previous
Webdesign
Next
U moře jen koupání?