Připravte se na dovolenou už teď

Cestování

Ačkoli je teprve jaro, těch posledních pár měsíců do letního volna uběhne jako voda a dovolená bude za dveřmi. A jak to tak bývá, před dovolenou budete mít málo času všechno zařídit a nakoupit. Začněte se připravovat už teď a ušetřete si pozdější stres.

tužka na poznámky

·         Základem je plánování

Před samotným nakupováním si prvně napište, kam na dovolenou pojedete. Jestli k moři, nebo spíš do hor na túry. Podle toho si bude také jasné, co budete potřebovat s sebou a pak se můžete pustit do sepisování seznamu věcí. Ten je totiž super v tom, že budete mít přehled co vám ještě chybí.
zavazadlo u křesla

·         Nakupujte postupně

Pokud víte, kam pojedete na dovolenou a na jak dlouho, sepište si seznam, co budete všechno potřebovat a projděte si šatník. No a co vám vněm bude chybět, to si můžete postupně nakupovat. Budete mít dostatek času si vybrat letní oblečení i boty, tak abyste se na dovolené cítili skvěle. Vybrat si správné oblečení na dovolenou vám může nějakou dobu trvat, nemá cenu jej uspěchat.

Výhodou je, že ušetříte dost peněz tím, že většinu věcí vychytáte v akci během jara a tím pádem vás vyjdou levněji.

·         Drogerie

Na dovolené, hlavně u moře, budete potřebovat spoustu drobností. Hodit se vám bude kvalitní opalovací krém, krém po opalování, pro jistotu něco chladivého, kdybyste se spálili. Všechny tyto základní věci samozřejmě nakoupíte za chvilku, ale můžete si pohlídat třeba akce a slevy na dané věci.
tropická pláž

Na seznamu věcí na dovolenou si odškrtávejte, co už máte splněno a nebudete ve stresu, z toho že nemáte přehled. Přehled je totiž dobrý způsob, jak být v klidu. Pokud jedete na dovolenou autem a berete si s sebou potraviny na vaření, pak si i tohle sepište, abyste věděli, co máte nakoupit.

Pokud jedete s dětmi, pak je postupně můžete úkolovat a zapojovat do nákupů. Tím je na dovolenou navnadíte a trochu je budete udržovat v těšení se.

Previous
Dcery, matky a jejich vztahy
Next
Webdesign