Finance ve vztahu

Finance

Někdy ani sám člověk moc dobře neví, jak by se svými vlastními penězi naložil. Co ještě navíc dělat v momentě, kdy jste na finance dva? Bohužel nějaký osvědčený recept, jak společné hospodaření s penězi zvládnout neexistuje. Prozatím. I když se tomu mnozí brání, je lepší si partnerské finance vyřešit už na počátku vztahu, o kterém víte, že už je vážnější. Existují různé možnosti, jak nastavit určitá pravidla, která vám v tom pomohou.

podepisovat dokument

Možná už jste někdy slyšeli o předmanželské smlouvě. Není to nic zvláštního. V dnešní době už je považována za praktickou záležitost. Lze ji sestavit různými způsoby. Například tak, že veškerý majetek, který si za své vlastní peníze pořídil jeden z partnerů je pouze jeho a nespadá do společného jmění, ani kdyby se ten druhý na hlavu stavěl. O smlouvě většinou uvažují ti, kteří mají větší majetek a předpokládají, že do budoucna bude ještě větší a po rozvodu se nechtějí dělit se svým partnerem.
zamilovaní na slámě

Jednou z dalších možností je společný účet. Hodně lidí se mu ale brání. Je jasné, že každý z obou partnerů vstupuje do vztahu se soukromým účtem. Pokud ale budete mít účet společný, budete mít větší přehled o veškerých financích. Jestliže ale jeden z vás rád utrácí a druhý zase šetří, pak je lepší ponechat si své soukromé účty.

Velké množství párů považuje společný domov za úplný základ partnerského života. Určitě je vám více než jasné, že taková investice do nemovitosti není levnou záležitostí. Pokud si ještě navíc vezmete hypotéku, musíte počítat s tím, že se jedná o závazek na několik desítek let. Za tu dobu se toho může samozřejmě hodně stát. Není ale třeba se ničeho obávat, protože i kdyby došlo k rozvodu, situace se dá nějakým způsobem vždy vyřešit.

Finance ve vztahu tedy nemusí být až taková věda, jak se na první pohled zdá, pokud víte, jak s nimi správně naložit.

Previous
Myslíte, že zvládnete vše sami?
Next
Štíhlý pas a velký zadek – dokonalá žena 21. století