Internet není dokonalý

Internet

Všichni víme, že náš reálný svět není dokonalý. Že má spoustu svých chyb. A i to je jeden z důvodů, proč lidé někdy prchají před naší realitou do virtuálního světa internetu. Aniž by si nejednou uvědomili, že ani internet není dokonalý, jakkoliv se to možná nemusí na první pohled zdát.

Na internetu můžeme najít všechno, včetně toho, co v každodenní realitě postrádáme. To je pravda. Jenomže oč větší je tu výběr, o to víc si tu musíme dávat pozor na to, co z toho nabízejícího se si vybereme. Protože tu možná víc než kdekoliv jinde platí, že není všechno zlato, co se třpytí. A sázka na internetové pozlátko už se mnoha lidem nejednou vymstila.

vyhledávač Google

Internet je pak dokonalý třeba i v tom, že tu najdeme odpověď snad na každou otázku. Ať už nás zajímá cokoliv, někdo už tu určitě ono téma zpracoval a nabízí. A i u pouhých informací bychom se tu měli určitě mít na pozoru, protože na internet může dát skutečně kdokoliv cokoliv, a při jeho obstojné anonymitě tak našinec nejednou nemá ani tušení, čí rady si právě bere k srdci a s jakým úmyslem mu je někdo předložil.

svět internetu

Zásadně bychom tak měli uvažovat dříve, než některou informaci začneme považovat za pravdu. Určitě bychom se měli zamýšlet nad tím, zda je naoko výhodná nabídka skutečně výhodná. A určitě bychom si měli velice dobře rozmyslet, zda tu někomu zaplatíme nebo poskytneme důvěrné a zneužitelné informace nebo jiné materiály. Protože se už od dob soudruhů ví, že ‚nepřítel naslouchá‘. Vědělo se to už v éře před internetem a tento takové nebezpečí ještě prohloubil.

A tak je dobře i špatně, že tu internet je. A má-li být jeho existence spíše výhodou než rizikem, měli bychom vždy uvažovat zdravým selským rozumem a neměli bychom podceňovat rozvoj své inteligence. Ono je totiž sice pohodlné nechat internet, aby za nás myslel, ale často se to člověku spíš vymstí, než aby mu to pomohlo.

Previous
Zdravá japonská směs
Next
Módní návrhářkou snadno a rychle