Módní návrhářkou snadno a rychle

Výrobky

Že jste vždy toužila stát se módní návrhářkou, ale nedostala jste se na uměleckou školu, nebo z vašich plánů zkrátka sešlo? Můžete začít teď. Nikdo vám nezaručí, že se jednou proslavíte po celém světě, to se totiž stává málokdy, můžete ale šít a prodávat šaty pod svojí vlastní značkou a kdo ví, třeba se vaše návrhy tak zalíbí, že budete jednou řídit celou firmu nesoucí vaše jméno. Co bude potřebovat?

kreslená švadlenka

Umět šít

Pokud ovládáte alespoň základy šití na šicím stroji, a umíte pracovat s různými střihy, zbytek se snadno doučíte pomocí různých videí, která jsou ke shlédnutí na internetu, nebo knih o šití.

Živnostenský list

Chcete-li své výtvory prodávat, budete potřebovat živnostenský list. Ten si snadno vyřídíte na živnostenském úřadě, a v případě že by se vám přeci jen tolik nedařilo, živnost můžete vždy ukončit. Je ale lepší si předem vyzkoušet na přátelích a známých, zda budou vaše oděvy vůbec stát za to a zaujmou, než do celé věci investujete své úspory.

Dobře vybavenou šicí dílnu

Ačkoliv ušít povlak na polštář, nebo zašít děravé kalhoty zvládnete na jídelním stole, na šití většího množství oděvů a vytváření zajímavých kousků už budete potřebovat větší množství prostoru. Máte-li doma volný pokoj, přetvořte si jej na šicí dílnu. Co by vám nemělo chybět?

– šicí stroj (to je základ) – ze začátku bude stačit levnější kousek, ale vždy si ověřte, že je alespoň průměrně kvalitní.

– látky (bez těch to asi taky nepůjde) – ze kterých hodláte tvořit. Vždy se ujistěte, že se daná textilie hodí k vašemu záměru.

krejčovská panna – na které si můžete jednotlivé kousky zkoušet, upravovat a popřípadě vystavovat a fotit

– správné nitě – nejen ty do šicího stroje, některé věci budete dělat i v ruce

– samozřejmě nůžky, krejčovský metr, krejčovská křída, jehly, lepidla na textil a další (spoustu toho zjistíte až v průběhu)

Většinu vybavení a potřeb seženete v textilních galanteriích. Hledáte-li velký výběr a kvalitu za rozumnou cenu, zkuste například internetovou galanterii Prima obchod.

módní návrh

Prostor k nabízení svého zboží

Samozřejmě můžete zkoušet obrážet různé menší butiky a nabízet zde své zboží s nadějí, že jej prodavačky budou nabízet dál, ale to je na první krok trošku moc. Pokud tedy nemáte kamarádku, která vlastní obchůdek s módou, zatím nespěchejte. Začněte tím, že zboží ukážete známým, nabídnete na internetu a pokud bude zájem a bude se vše dobře prodávat, můžete si zkusit založit e-shop. A kdo ví, kam až se dostanete? Kdo neriskuje, nevyhrává.

Previous
Internet není dokonalý
Next
Proč je dobrá vzduchotechnika v paneláku obzvláště důležitá