Čtyři způsoby, jak předejít syndromu vyhoření

Životní styl

1. Inovace kultury spánku zaměstnanců

Pracovníci, kteří nekladou důraz na týmovou dynamiku, popřípadě jsou součástí týmu, kterému se nedaří dosáhnout svých vytyčených cílů, mohou způsobit ostatním zaměstnancům stres a následné vyhoření. Čím méně spánku zaměstnanci mají, tím méně jsou motivovaní a přesní při plnění úkolů a o to častěji činí chybná rozhodnutí. Lidský mozek navíc není schopen vypořádat se se spánkovým deficitem během víkendu, proto je důležité dopřát si dostatek spánku, o délce sedmi až devíti hodin, každou noc.

organizace času 

2. Správné držení těla

Na dostatek energie má částečný vliv i naše držení těla. Pozice s nakloněným opěradlem, nohama na stole a nataženýma rukama a lokty za hlavou jsou příkladem správného držení těla při sezení. Další pozicí snižující pocit stresu je postavení nohou v šíři ramen, s rukama na bocích a lokty směřujícími od těla. Protažením do výšky nebo do šířky vždy navýšíme úroveň energie a snížíme úroveň stresu.

 domácí kancelář

3. Radost z podpory druhého

Když jsme zaneprázdněni, poslední věcí, o které máme tendenci myslet, jsou potřeby někoho jiného. Ale věda nám dokazuje, že povzbuzování druhých může povzbudit i nás. Technologie funkční magnetické rezonance (fMRI) totiž dokazuje, že podpora z naší strany aktivuje stejné části mozku, které jsou stimulovány například během stravování či sexu. Winston Churchill kdysi pronesl hlubokou myšlenku, která tento přístup zcela vystihuje. Zní takto: „Žijeme z toho, co získáme a tvoříme život tím, co dáváme.“

 

4. Opora v pracovním prostředí

Podpůrná pracovní atmosféra, v níž se cítíte ceněný, má za následek nižší míru pracovního stresu. Pokud nejste přirozeně optimistický člověk, poznejte ty, kteří vás obklopují, a spojte se s nimi, kdykoli budete moci. Šíření negativní energie může být totiž vyčerpávající jak pro vás, tak i pro ostatní.

Previous
Štíhlý pas a velký zadek – dokonalá žena 21. století
Next
Věci, které nám otráví chození do kina