Ubytování v Lokti můžete spojit s návštěvou Jáchymova, Klínovce a Božího Daru

Služby

Loket nad Ohří je jedno z nejstarších bývalých královských měst ve střední Evropě. Jeho základy byly položeny výstavbou kamenného hradu nad řekou Ohří již v raném středověku, hrad sloužil jako strážní příhraniční pevnost a centrum Loketského kraje, jeho sláva začala pohasínat již v době renesance, kdy šlechta dávala přednost pohodlí před nedobytnými, ale studenými zdmi špatně přístupných sídel.

Hrad Loket sloužil dlouhá léta jako sýpka a věznice, v podstatě až do konce druhé světové války. Dnes je hradní objekt přístupný veřejnosti a je možné tu zajistit ubytování Loket nad Ohří Pension Ulrika v hlavní turistické letní sezóně, ale i kdykoli jindy, v některém z měšťanských domů na náměstí T. G. Masaryka. Historické centrum města bylo vyhlášeno městskou památkovou rezervací.

město Loket

Loket je výhodným, strategickým bodem pro celou řadu aktivit, například pro plavbu po Ohři, cyklistické putování podél řeky do Karlových Varů, anebo pro výlety do lázeňské oblasti (Mariánské a Františkovy Lázně), ale také do Krušných hor.

výhled z Klínovce

Krušné hory

Řeka Ohře tvoří předěl mezi Krušnými horami a Chráněnou krajinnou oblastí Slavkovský les. Máte-li zájem o zajímavé vyhlídky do krajiny a putování napříč přírodními krásami krajiny, která je poměrně často a neprávem opomíjena, vydejte se z Karlových Varů do Jáchymova. Nechte se okouzlit lázeňským městečkem a odtud pak můžete pokračovat k nejvýše položenému městu v České republice – Božímu Daru. Neměli byste si nechat ujít pohled na Božídarská rašeliniště a pěkný výhled na městečko z nízké rozhledny na horním konci sjezdovky Za Prahou. Vystoupat lze i k nejvyšší hoře Krušných hor s názvem Klínovec a rozhlédnout se za příznivého počasí z tamní vyhlídkové věže. Na Klínovec můžete vyjet pohodlnou sedačkovou lanovkou z Jáchymova, případně vyjet autem až na vrchol a využít odstavného parkoviště.

Previous
Bydlení, které není pouze pro milionáře
Next
Je třeba i optimalizace