Pohovka v kuchyni? Proč ne!

Výrobky

Určitě mnohý z nás někdy zavzpomíná, jak jako malý sedával u babičky v kuchyni na gauči a čekal, až bude hotová nějaká ta dobrota. Takové šikovné místo ke krátkému odpočinku mezi prací v kuchyni využila samozřejmě i babička. A taky děda na „šlofíček“ po obědě!

Trend propojování kuchyně s obývacím pokojem (otevřených bytů) opět gauč (ovšem dnes v podobě moderní pohovky) do těchto prostorů vrátil. Může zde také vhodně a oddělit pracovní a odpočinkové místo. Ale i v bytech, kde je kuchyň stavebně oddělena, se tento kousek nábytku hodí!velká světlá obytná kuchyně

Odpočinek po práci i po jídle
Už v minulosti lidé dobře věděli, že práce se má prokládat chvílemi odpočinku. A práce v domácnosti dá někdy hodně zabrat. Tak proč si v klidu na chvilku nezdřímnout přímo v kuchyni? Tato místnost ovšem slouží i k častým setkávání všech členů domácnosti. Včetně těch čtyřnohých! Můžeme si zde vytvořit i takový „svačinový koutek“, kde se usadíme při jídle všichni. Nebo zde také můžeme usadit návštěvu na kafíčko. Záleží jen na našem vkusu, prostorových a finančních možnostech, jak si takovou „kuchyň s pohovkou“ zařídíme.

Jaký typ je nejvhodnější?
Při výběru pohovek (ale i jiných kousků nábytku) do kuchyně myslíme především na to, že se tam pohybujeme ve značně rizikovém prostoru! Jednak se zde samozřejmě pracuje s potravinami všeho druhu, pokrmy a nápoji. Dále je zde „velký pohyb“ lidí, případně zvířat. Vzhledem k tomu volíme takové materiály, které se dají dobře udržovat hygienicky čisté. Bez problémů se mohou otřít, umýt. Látky by neměly být odolné vsakování tekutin a tvorbě skvrn. Potahy by mělo být možné jednoduše sundat a vyprat. Jen tak bude v naší kuchyni pořádek a čistota!
žena si čte na gauči
Co barvy?
Hlavně do kuchyní malých nebo tmavých volíme nábytek světlých barev. Nic nezkazíme bílou klasikou, která místnost opticky „nafoukne“. Navíc se k ní dobře hodí všechny doplňkové barvy. Hezká je třeba kombinace s různými odstíny hnědé. Ale ani v kuchyni se nemusíme bát barevné pestrosti, která ji „rozsvítí“. Doporučuje se například oranžová (klidně i svítivých odstínů), která podporuje chuť k jídlu, komunikaci i optimismus a veselou náladu!

Previous
Podle čeho se posuzuje žádost o hypotéku?
Next
A banka vám neschválila půjčku? Požádejte o ni u nebankovní společnosti.