Přístřešek pro auto si nechte postavit na jihovýchodní části objektu

Nezařazené

Přístřešek pro auto Pergoly-trutnov.cz může nahrazovat garáž a chránit vozidlo před povětrnostními vlivy, pokud jej postavíte na rozumném místě. Přístřešky jsou pochopitelně cenově výhodnější a jsou postavené mnohem rychleji a zároveň nevyžadují žádná kolaudační řízení.

Hodí se ke všem typům rodinných domů i rekreačních chat a chcete-li získat inspiraci, jaká řešení se nabízí, vyhledejte si je na Internetu. Je zde poměrně velké množství typů, odlišných tvarem a materiálem konstrukce, velikostí i umístěním. Některé mohou sloužit i pro více vozidel najednou a mohou alespoň zčásti nahradit i zahradní pergolu. Do některých přístřešků se hodí zahradní nábytek a můžete je využít pro posezení s přáteli.

auto před garáží

Postavte jej v závětří

Přístřešek pro auto lze postavit prakticky kdekoli, ale to neznamená, abyste jej umístili tam, kde je to zrovna nejméně výhodné. Buďte prozíraví a využívejte okolního prostředí k tomu, aby vám spíše pomáhalo chránit vozidlo před nepříznivými povětrnostními vlivy. Kupříkladu je-li dům postaven na polosamotě a obklopen ze všech stran zelení, bude nejvíce dešťových a sněhových srážek přicházet obvykle od severozápadu. Stejně tak bude odsud převážně vát vítr. Je tedy rozumnější zvolit jeho umístění spíše na straně východní až jihovýchodní, spíše v závětří, a výhodné je přístřešek „přilepit“ na jednu z domovních zdí.

klíčky od auta

Využijte zastřešení a zástěn

Přístřešky pro auto lze zastřešit mnoha typy střešních krytin a auta je možné také chránit před povětrnostními vlivy zástěnou. Tu lze zhotovit ze dřeva anebo v podobě živého plotu, případně v kombinaci zástěny s okrasnými dřevinami. Zástěna může být i vícečetná, terasovitá, záleží na sklonu terénu, zda je svažitý, anebo rovný, a také na poloze přístřešku vůči okolnímu prostředí, např. zda je začleněn přímo do sousedství domu, anebo se tam nachází jako samostatný objekt.

Previous
Praktické tašky vhodné na reklamní účely
Next
Proč dát přednost bílé barvě posuvných dveří vestavěné skříně