Přístřešek pro auto si nechte postavit na jihovýchodní části objektu

Nezařazené


Přístřešek pro auto Pergoly-trutnov.cz může nahrazovat garáž a chránit vozidlo před povětrnostními vlivy, pokud jej postavíte na rozumném místě. Přístřešky jsou pochopitelně cenově výhodnější a jsou postavené mnohem rychleji a zároveň nevyžadují žádná kolaudační řízení.

Hodí se ke všem typům rodinných domů i rekreačních chat a chcete-li získat inspiraci, jaká řešení se nabízí, vyhledejte si je na Internetu. Je zde poměrně velké množství typů, odlišných tvarem a materiálem konstrukce, velikostí i umístěním. Některé mohou sloužit i pro více vozidel najednou a mohou alespoň zčásti nahradit i zahradní pergolu. Do některých přístřešků se hodí zahradní nábytek a můžete je využít pro posezení s přáteli.

auto před garáží

Postavte jej v závětří

Přístřešek pro auto lze postavit prakticky kdekoli, ale to neznamená, abyste jej umístili tam, kde je to zrovna nejméně výhodné. Buďte prozíraví a využívejte okolního prostředí k tomu, aby vám spíše pomáhalo chránit vozidlo před nepříznivými povětrnostními vlivy. Kupříkladu je-li dům postaven na polosamotě a obklopen ze všech stran zelení, bude nejvíce dešťových a sněhových srážek přicházet obvykle od severozápadu. Stejně tak bude odsud převážně vát vítr. Je tedy rozumnější zvolit jeho umístění spíše na straně východní až jihovýchodní, spíše v závětří, a výhodné je přístřešek „přilepit“ na jednu z domovních zdí.

klíčky od auta

Využijte zastřešení a zástěn

Přístřešky pro auto lze zastřešit mnoha typy střešních krytin a auta je možné také chránit před povětrnostními vlivy zástěnou. Tu lze zhotovit ze dřeva anebo v podobě živého plotu, případně v kombinaci zástěny s okrasnými dřevinami. Zástěna může být i vícečetná, terasovitá, záleží na sklonu terénu, zda je svažitý, anebo rovný, a také na poloze přístřešku vůči okolnímu prostředí, např. zda je začleněn přímo do sousedství domu, anebo se tam nachází jako samostatný objekt.

Previous
Máte zahradu, o kterou je potřeba neustálá péče a šlechtění?
Next
Naučte se odpočívat