Koupání doma? Proč ne?

Nezařazené

V horkých letních dnech se každý z nás rád osvěží v chladné vodě. Na koupališti je v tuto dobu spousta lidí a nám se nechce mačkat se mezi nimi. Pokud můžeme, tak si raději vychutnáme koupání v klidu v pohodlí domova a navíc bez okukování cizích lidí.
žena v bazénu
Ke stavbě nadzemních bazénů nepotřebujeme žádné povolení ani složité terénní úpravy. Před koupí bazénu bychom si však měli dobře rozmyslet, jak velkou částku do něj chceme nebo můžeme investovat. Nejedná se jen o počáteční investici spojenou s koupí bazénu, ale i o další provozní náklady. Podle toho,kdo jej bude využívat a k čemu, určíme velikost a hloubku bazénu. Pokud budeme chtít využívat bazén i když teplo nebude, zaměříme se na bazény se zastřešením.
žebřík do bazénu
Pokud nejsme moc nároční, můžeme si vybrat ze dvou hlavních typů nadzemních bazénů:
· Gumový bazén se samonosným prstencemmá nízkou cenu a jednoduchou instalaci. Stačí obvodový prstenec jen nafouknout a bazén napustit vodou. Stěny se samy vyrovnají a vytvarují. Nevýhodou je omezená životnost a možnost protržení. U některých typů je nutno dokoupit filtraci, plachtu a kovové schůdky. Po sezóně prstenec vyfoukneme a bazén uskladníme pro další léto.
· Bazén s pevnou konstrukcí a tělem z fólie vyžaduje úpravu místa, kde bude stát a obstarání geotextilní podložky. Jeho montáž je složitější.
Podle velikosti prostoru, který chceme pro bazén využít, zvážíme i velikost bazénu. Máme na výběr bazény od 2,5 – 5 metrů. Tvar vybereme takový, jaký se nám hodí do naší zahrady. Může to být kruh, ovál nebo obdélník. Kruhový je pro rodiny s dětmi a ovál nebo obdélník jsou vhodné k plavání.
nohy v čisté vodě
Hloubka bazénu k plavání musí být nejméně 1,2 m, pokud je to bazén pro malé děti, které plavat ještě neumí, stačí jeden metr. K zabezpečení čistoty nám pomohou filtrace:
· Kartušová– pro samonosné nafukovací bazény. Je levnější, nemusíme ji častěji měnit.
· Písková – pro bazény s pevnou konstrukcí. Je o něco dražší, ale výkonnější. Vhodná pro větší bazény.
Nesmíme však zapomenout na to nejdůležitější, což je pravidelná údržba čistoty vody, protože .

Previous
Pravidelná kontrola předchází starostem
Next
Proč je vnitrostátní kamionová doprava nejvyužívanější